Tuesday, October 15, 2024
spot_img

Kombëtarja e Shqipërisë shënon fitore në udhëtim te Gjeorgjia, rriten shanset për vendin e parë

Kombëtarja e Shqipërisë ka shënuar fitore minimale 1:0 ndaj Gjeorgjisë në udhëtim.

Përballja që ishte në kuadër të xhiros së katërt të Ligës së Kombeve të grupit B1, u zhvillua në Tbilisi.

Takimi i parë mes këtyre dy kombëtareve në Air Albania para një muaji përfundoi me fitoren mysafirëve, teksa sot kuqezinjtë morën hak për atë humbje.

Skuadra e Sylvinhos zhvilloi ndeshje të sigurt, duke qenë të qartë në atë që kërkonin, pra tri pikët.

Kuqezinjtë e nisën mjaft mirë, duke krijuar disa raste në fillimet e ndeshjes, teksa më pas vendasit e morën ndeshjen në kontroll, me pjesën e parë që përfundoi pa gola.

Me të filluar pjesa e dytë e takimit, saktësisht në minutën e 48-të, pas një aksioni premtues, Shqipëria doli në epërsi.

Ishte një asistim nga Indrit Tuci, me Kristjan Asllanin që shënoi gol të jashtëzakonshëm për 1:0.