Breaking News
Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net
Home / SPORT

SPORT

Ronaldo e pranon: Po, jam gej!

Mesfushori spanjoll Koke dhe portugezi Kristiano Ronaldo u panë të konfliktoheshin me njëri-tjetrin gjatë derbit të Madridit. Futbollisti i Atletikos së Madridit duket se e humbi qetësinë pas golave dhe festimeve të yllit të Real Madridit dhe gjatë pjesës së dytë pati shkëndija mes tyre. Mediat spanjolle kanë zbuluar se …

Read More »

Lajm shokues nga Michael Schumacher

Lajme të këqija nga shëndeti i legjendës së Formula 1, Michael Schumacher. Schumacher nuk mund të ecë më Avokati personal i tij, Fekix Damm, ka treguar se gjendja e Schumacher nuk është aspak e mirë. Ai ka thënë që Schumi nuk do të mund të ecë më dhe se lëvizjet …

Read More »

Milot Rashica “kapet” me Ilda Bejlerin

Futbollistët gjithmonë e më shumë po kalojmë më shumë kohë të lirë në rrjetet sociale. Kjo është rruga e preferuar e personazheve publike, të cilët, me anë të një fjalie të shkruarndërmjet komenteve, japin mesazhe të ndryshme kundrejt masave të ndjekëse. Moderatorja dhe gazetarja e “SuperSport”, Ilda Bejleri, ka postuar …

Read More »

Arritje historike në Meksikë: Kosova pranohet në FIFA

Kosova edhe zyrtarisht është anëtare e 210 e FIFA’s Kongresi i 66’të i FIFA’s, që u mbajt në Meksikë, ka vendosur që përfundimisht që ta pranojë Kosovën si anëtare të saj të re, duke i dhënë fund një periudhe të tmerrshme për futbollin kosovar për ta nisur një epokë të …

Read More »

Ermir Lenjani tallet keq me Lorik Canën (Video)

Qeshtu kur rinia bon hajgare me te vjetrit😂!!! @lenjaniermir A video posted by Lorik Cana (@lorikcana) on May 10, 2016 at 10:31am PDT Lorik Cana dhe Ermir Lenjani duket se janë miq të mirë edhe jashtë fushave të blerta. Në fakt, dyshja e kombëtares shqiptare luajnë në skuadrën franceze të …

Read More »

Pique më mirë mos e shiko këtë foto të Shakirës (Foto)

Këngëtarja e njohur kolumbiane, Shakira, ka qenë tifoze e flaktë e Real Madridit. Gazeta e njohur spanjolle Marca ka bërë publike një foto kur Shakira kishte pozuar me trajnerin e tanishëm Zinedine Zidane. Shakira që është e martuar tashmë me mbrojtësin e Barcelonës, Gerard Pique, njihet si tifoze e klubit …

Read More »